Telefon
WhatsApp
Jersey İnek Çiftliği
Jersey İnek Çiftliği

Jersey İnek Çiftliği

110 bin m2 kullanım alanı ve 20 bin m2 kapalı alanı ile Egenin en büyük Jersey İnek Çiftliği olan Talu Çiftliğinde günlük olarak 15 ton süt üretimi yapılmaktadır.

Jersey İnek Çiftliğimizde yetişen hayvanlarımızın yemleri Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bizim kontrolümüzde yetiştirilip gerekli tük kontrollerden sonra ise Jersey İnek çiftliğinde depolanmaktadır. Kaliteli yem hammaddeleri  veteriner gözetiminde hayvanlarımıza karışım yapılarak verilmekte, her aşamasında analiz edilmekte ve izlenmektedir.
Talu Jersey inek çiftliğinde stresten uzak  AB standartlarında tasarlanmış, konforlu yataklıklara sahip tam bütünleşmiş barınaklarda sağlıklı ve doğal yaşamlarını sürdüren 500’ün üzerinde Jersey ineği günde 5 ton üzerinde süt verimi sağlamaktadır. Sağım zamanı gelen Jersey ineklerin otomasyon sistemine sahip sağım hanelerde sağım işlemi yapılmaktadır, sağım öncesi ve sağım sonrası AB standartlarında sağlığa uygunluk kuralları uygulanmakta olup sütün sağılması ile birlikte +4 Derece soğuk zincirde depolanmaktadır.
Günlük üretilen sütlerin Jersey İnek Çiftliği bünyesindeki  kontrol ve izleme birimince bakteri, somatik hücre, toksin, üre  analizleri yapılmaktadır. Kontrolleri geçmiş olan sütler sizlerin tüketimine sunulmaktadır ve üretimin bütün prosesleri izlenmektedir.
Hastalıktan Ari (Arınmış), Mavi Bayrak (AB Onaylı), ISO 22000 ve HACCP  Gıda sertifikalarına sahip olan ve çiftliğindeki hayvanlarının sağlığını, yaşam koşullarını ve mutlulukları için benzersiz hassasiyet gösteren Talu Jersey İnek Çiftliği ürünlerini güvenle tüketebilirsiniz.

  • Etiketler: