Telefon
WhatsApp
Jersey İnek Fiyatları
Jersey İnek Fiyatları

Bilinen en değeri saf süt cinsi olan Jersey İneklerin satışında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Jersey İnek fiyatlarının değişkenlik gösterme nedenlerini ve satın alırken dikkat etmeniz gereken konuları kısaca ele alacağımız bir bölüm hazırlamak istedik.

Genel olarak ele alacak olursak Jersey İnek fiyatları hayvanın yaşına fiziksel yapısına, cinsiyetine ve genetik yapısına göre değişiklikler göstermektedir. Jersey cinsi inekleri değerli kılan ürettikleri sütün kalitesi olduğundan doğal olarak Jersey inek fiyatları Jersey damızlıklarına oranla daha yüksektir. Elbette ki kaliteli Jersey damızlıklarda Jersey inekler kadar değerli ve fiyatlı hayvanlardır. Fakat çiftlikler yüksek oranda kaliteli süt elde edebilmek amaçlı Jersey ineklerine daha fazla talep göstermektedir.

Jersey inek alırken ise dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar meme yapısı ve bacak yapılarıdır. Almayı düşündüğünüz jersey ineğin genetik ve fiziksel açıdan da bir sorununun olmadığına emin olmanız çiftliğinizdeki kaliteli süt üretimine katkı sağlayacaktır. Bu nedenle alımı gerçekleştirdiğiniz yerin sürekli veteriner kontrolü yaptıran ve hatta bünyesinde veteriner hekim bulunduran işinin ehli bir çiftlik ya da üretim merkezi olduğuna emin olmalı ve yetki belgelerini mutlaka kontrol etmelisiniz.

KONU İLE İLGİLİ DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN YOUTUBE KANALIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.
  • Etiketler: