Telefon
WhatsApp

Talu Çiftliği

Kurumsal

Kuruluş misyonu sağlıklı beslenme olan Talu Çiftliği  kurulduğu günden bugüne siz tüketicilerimiz için sağlıklı ve güvenilir  süt ve et üretimi yapmaktadır. Çiftliğimizde Hostein ve Jersey ırkı ineklerimiz ayrı sağımhanelerde sağılıp toplamda 15 ton günlük süt üretmektedir.Ürettiğimiz sütler yağı alınmadan katkısız ve işlem görmemiş şekilde sizlere sunulmaktadır

Çiğ sütün yanı sıra çiftliğimizde AB standartlarında stresten uzak yetişen besi hayvanlarımızdan elde ettiğimiz sağlıklı et ürünleri sucuk, kasap sosis, kavurma ve kasap ürünleri olarak güvenle sofralarınızda yerini almaktadır.

Talu Çiftliği büyümenin yolunun ancak üretim ve paylaşımdan geçtiğine inanan yönetim anlayışı ile 2010’dan bugüne Manisa’da 3 Satış Mağazası , Manisa ve İzmir’de 150’yi aşkın noktada ürünlerini satışa sunmaktadır. Her geçen gün birlikte büyümeye devam edebilmek ve istihdam yaratarak ekonomimize katkıda bulunmak amacı ile bayilikler ve satış noktalarımızı arttırmayı hedefliyoruz.

 

Başkandan Mesaj ;

Ülkemizde tarım ve havvancılık sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda firma, profesyonel yönetilmediğinden birçok problemlerle karşılaşmaktadır. Biz bu tip sıkıntılarla karşılaşmamak adına işletmemizi kurmadan önce kapsamlı araştırmalar  yaptık. Yurtdışında çiftlik yönetimi üzerine eğitimler aldık ve Türkiye’mize katma değer katacak, dinamik, modern, yenilikçi ve etik ve örnek bir işletme olmak için, kurulduğumuz  2010 yılından bu yana, gece gündüz çalışmaktayız.

Değerli Tüketicilerimiz ;  kuruluş misyonu sağlıklı beslenme olan  Talu Çiftliği  kurulduğu günden bugüne  siz tüketicilerimiz için  sağlıklı ve güvenilir  süt ve et üretimi yapmaktadır .

Tarladan sofraya modeli ile  Ülkemizin değişik bölgelerinde bizim kontrolümüzde üretilen  kaba ve kesif yemler  , ekiminden biçimine kadar alanında uzman personelimizce izlenmekte olup hasat sonrası analizleri geçen hammaddeler hayvanların beslenmesinde kullanılmaktadır .

Özenle depolanan kaliteli yem hammaddeleri  veteriner gözetiminde hayvanlarımıza karışım yapılarak verilmekte , her aşamasında analiz edilmekte ve izlenmektedir .

İneklerimiz stresten uzak  AB standartlarında dizayn edilmiş  , konforlu yataklıklara sahip tam entegre barınaklarda sağlıklı ve doğal yemlerini tüketmekte ve Günde  3 kez sağılmaktadır .

Sağım zamanı gelen inekler  otomasyon sistemine sahip sağımhanelerde sağım işlemi yapılmaktadır , sağım öncesi ve sağım sonrası AB standartlarında hijyen kuralları uygulanmakta olup sütün sağılması ile birlikte +4 Derece soğuk zincirde depolanmaktadır .

Günlük üretilen sütler firmamız bünyesindeki  kontrol ve izleme birimce bakteri , somatik hücre , toksin , üre  analizleri yapılmaktadır .

Kontrolleri geçmiş olan sütler sizlerin tüketimine sunulmaktadır ve üretimin bütün prosesleri izlenmektedir.

Hastalıktan Ari (Arınmış), Mavi Bayrak (AB Onaylı), ISO 22000 ve HACCP  Gıda sertifikalarına sahip olan ve çiftliğindeki hayvanlarının sağlığını, yaşam koşullarını ve mutlulukları için benzersiz hassasiyet gösteren Talu Çiftliği’nin hijyenik, kaliteli, lezzetli ve doğal ürünlerini gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Saygılarımla,

S. Osman Talu

Kurumsal